Stavba domu

1.
Výber vhodného pozemku
Výber vhodného pozemku

Výber pozemku je na Vás. Vy sa rozhodnete ked sa Vám bude dobre žiť a bývať ale nezabúdajte, že pri výbere je dôležité vedieť tvar domu, a umiestnenie domu na pozemku, dostupné siete ako sú voda, kanalizácia, plyn, elektrika, internet. Dôležité je umiestnenie domu. Preto nekupujte pozemok nikdy bez predstavy o dome, resp. bez projektu.

2.
Výber alebo návrh projektu
Výber alebo návrh projektu

Výber projektanta architekta, resp. spoločnosti, ktorá predáva projekty je taktiež dôležité ako samotný projekt. Pri projektovaní poradíme výber materiálov, ako technologické postupy, aby pri výstavbe už neboli otázky. Na základe projektovej dokumentácii vypracujeme cenovú ponuku na hrubú stavbu, holodom alebo dom na kľúč.

3.
Úprava terénu pred stavbou
Úprava terénu pred stavbou

No čo, oblejeme zelenú lúku betónom a ideme „ťahať múry“? Nie! Dôležite vedieť výškové a polohové umiestnenie domu na pozemok. Pozemok sa upravuje na základe výškopisu a polohopisu. Pozemok môže byť „utopený“, zároveň s cestou, vyššia ako cesta, prípade nerovný terén. Pred stavaním sa upravuje terén a pod domom sa odstráni ornica ktorú potom použijeme na finálne záhradné úpravy.

4.
Prípojky - voda, elektrika, plyn, odpady
Prípojky - voda, elektrika, plyn, odpady

Pred samotnou stavbou je dôležité pripraviť všetky potrebné prípojky na pozemok (elektrická prípojka, vodovodná prípojka, plynová prípojka, kanalizačná prípojka). Pred realizáciou je potrebné vedieť hĺbku kanalizačnej prípojky aby sme vedeli pri zakladaní stavby správne  uložiť  vývod kanalizácie.

5.
Základy domu, betónová platňa
Základy domu, betónová platňa

Dobrý dom musí stáť na dobrých základoch. Zakladanie a výkopové práce, spätný zásyp, armovanie základových pásov, šalovanie základu a armovanie základovej dosky a následný betonáž základovej dosky nechajte na nás. Čo je dôležité vedieť je hladina spodnej vody, radónové meranie, a zloženie výkopu – na základe týchto informácii  statik určí armatúru základov a projektant spôsob hydroizolácie. Pri zakladaní je dôležitá pevnosť a typ betónu a rovnosť základovej dosky ale to už nechajte na odborníkov – na nás.

6.
Murovanie a hrubá stavba
Murovanie a hrubá stavba

Po vyzretí základovej dosky najprv dôkladne penetrujeme a hydroizolujeme základovú dosku. Prvá rada muriva sa muruje na murovaciu maltu, s tým vyrovnáme nerovnosti základovej dosky. Spôsob murovania (na maltu, na lepidlo, na penu) a použité materiály môžeme spoločne konzultovať.  Po dokončení murovania zrealizujeme stužujúci veniec resp. monolitický strop podľa projektu.

7.
Strecha a pokládka krytiny
Strecha a pokládka krytiny

Kráľa prezentuje koruna a pri dome je korunou strecha. Po vyzretí vencov resp. stropov pokračujeme strešnou konštrukciou  na základe skladby strechy. Dôležitý je výber vhodného materiálu na izoláciu strechy. Na základe typu strechy, tesár urobí konštrukciu strechy a pokryje strechu škridlou, plechom, fóliou …., podľa projektu. S výberom vieme poradiť. Následne klampiar urobí odvodnenie strechy.

8.
Okná, dvere, elektroinštalácia
Okná, dvere, elektroinštalácia

Po dokončení strechy sa zamerajú okná a dvere, ktoré odborne osadíme. Po ich montáži nastúpia profesisti ( vodár, elektrikár, kúrenár), ktorí spravia zdravotechniku (voda, kanalizácia) a elektrikár pripraví elektrické rozvody ( silnoprúd, slaboprúd) a kúrenár realizuje kúrenie na základe projektovej dokumentácie a konzultácie s Vami .  Podľa potreby riešime prípravu na solár, fotovoltaiku, tepelné čerpadlo, vzduchotechniku a rekuperáciu.

9.
Vnútorné omietky a potery
Vnútorné omietky a potery

A keďže sa asi nebudete chcieť pozerať na červené, biele alebo šedé múry, omietame steny vápennocementovou alebo, sádrovou omietkou. Podlahy sa  zateplia na základe projektovej dokumentácie ( EPS podlahový, XPS) a realizujú sa do požadovanej výšky potery alebo anhydrid.

10.
Sadrokartóny a úprava povrchov interieru
Sadrokartóny a úprava povrchov interieru

Po dokončení omietok a poterov nastupujú sádrokartónisti a maliari. To sú už finálne úpravy v interiéri. Múry dostanú podľa Vašich predstáv farbený odtieň.

11.
Zateplenie fasády a vonkajšie omietky

Energetický certifikát je jedna vec a tá druhá je šetrenie energie. Či už budete kúriť plynom, elektrinou, tepelným čerpadlom alebo drevom zatepliť fasádu jednoducho musíte. Záverom si vyberiete vonkajšiu farbu omietky, ktorú nanesieme na fasádu, ktorá sa týmto krokom začne podobať na dom.

12.
Úprava terénu po dokončení stavby
Úprava terénu po dokončení stavby

Keď už dom je dokončený, nebudete tráviť čas iba vo vnútri. Niekde tiež potrebujete zaparkovať auto a na dvore. Zhotovíme Vám oplotenie, parkovisko, chodníky a odvodníme strechu do vsakovacích nádrží. Pripravíme spevnené plochy pod altánok alebo terasou.

Kde pôsobíme?

Bratislava, Senec, Šamorín, Trnava, Galanta, Nitra, a okolie.

Kompletný servis

Každý nový projekt preštudujeme a radíme s projektantmi stavby ako dozorom stavby. Úzko spolupracujeme s výrobcami stavebných materiálov, absolvujeme školenia použitia nových materiálov a pracovných postupov.

Naša technika

Vlastníme stavebné stroje, nákladné autá a stavebnú techniku. Poskytujeme  kompletný servis, zemné a výkopové práce, terénne úpravy...

Záruka

Na všetky dodané služby a stavebné materiály poskytujeme servis a záruku.

 

Partneri

Tomáš Jurčo
+421 907 213 092
 
Art Bau s.r.o.
Pestovateľská 6, 821 04, Bratislava
e-mail: info@art-bau.sk